Project Description

Eminönü’nden Beşiktaş tarafına gitmek için Tramvay ile Kabataş’a kadar geliyoruz. Kabataş durağından Dolmabahçe yaklaşık 10 dk yürüme mesafesinde. Hemen girişte bulunan Dolmabahçe Saat Kulesinin etrafında bir tur 26atın. Ne muhteşem mimari yapı ama!

Dolmabahçe Sarayında beni en çok etkileyen denize sıfır konumda bulunması ve mimari yapısının muhteşemliği oldu. Bu kadar görkemli olması benim için İstanbul’da görülmesi gereken yerler arasında 1. sırayı alıyor. Ayrıca Atatürk gözlerini bu sarayda kapattığı için ayrı bir anlam içeriyor.
Güzel bir havada gittiyseniz bahçesinde zaman geçirebilirsiniz.

 

 

Beşiktaş’tan Üsküdar İskelesine geçiyorum ve Kız kulesine doğru sahil boyunca ilerliyorum. Gün batımı yaklaşıyor ve Boğaz’a karşı bir çay söylüyorum. İnsanların hiç bir hakkının kısıtlanması taraftarı değilim ama şu boğazınıza da sahip çıkın be kardeşim! Sahilde çekirdek yiyenler için belediye keşke bir yaptırım uygulasa. Her neyse bazı şeyleri görmüyoruz işte.
Güneş batıyor ve Kız kulesinin resimlerini çekiyorum.

 

 

Üsküdar’dan Eminönü iskelesine geçiyorum. Akşam yemeğin için Galata köprüsündeki balık restaurantına gidiyorum. Siparişimi verdikten sonra denize doğru dalıyor düşlerim…
Burada kemancı ve arkadaşları masalara giderek canlı müzik yapıyor. Keşke tüm mekanların içinde canlı müzik yapılsa daha güzel ortam olurdu.
Keyifli bir günü sonlandırırken sahil den Galata kulesinin resmini çekiyorum.