Project Description

Buğun adalar yapmaya karar verdim. Yolculuğumuz Eminönü iskelesinden başlıyor ve vapurla yaklaşık 2 saat 30dk sürüyor. Tüm günü boş olanlar ve deniz havası almak isteyenler için hafta sonları güzel kaçamak yerleri adalar. Vapurda en üst katta fotoğraf çekimi için güzel bir yer seçiyorum.Vapur tüm adalara uğruyor. Ayrıca adalar arası gecişte yapabilirsiniz. Kınalıada, Burgazadası, Heybeliada ve son olarak Büyükada ya geliyoruz.

Büyükada’nın meydanında bir çok hediyelik eşya, cafe & Bar işletmesi görebilirsiniz. Ada turu için fayton veya bisiklet kiralayabilirsiniz. Ben fotoğraf çekimi yapacağım için yaya ilerliyorum.

Yaya ilerlediğim için engebeli arazide ara ara dinlenmek için duruyorum. Aşıklar tepesine kadar herşey güzel gidiyor. Taki Aya Yorgi Manastırı yoluna girene kadar! Bu yol gerçekten çok engebeli ve uzun. Yolda sağlı sollu görülecek hiçbirşeye rastlamadım. Geri dönmeyi bile düşündüm ama kat ettiğim mesafeyi düşününce devam ettim. Sonunda tepeye ulaştığımda manzara güzeldi fakat Aya Yorgi Manastırı o kadar yürümeye değecek bir yer kesinlikle değil!

Manzaraya karşı dinlenirken üstadın dizeleri geliyor aklıma…
“Kıyıda bir çıplak adam
Durmuş düşünür.
Bulut mu olsam,
Gemi mi yoksa?
Balık mı olsam,
Yosun mu yoksa?..”

Yorucu bir gün oldu ve havada soğuk olduğu için vapurda 1.kata oturuyorum. Günümün tamamı Büyükada geçti ama güzel bir gün oldu.