Project Description

Vize işlemleri yapmak üzere geçen hafta Ankara’ya gittim. Aslında uzun zamandır Ankara’ya gitmek istiyordum ama fırsat bulamıyordum. Geçen yılki Ankara gezim günübirlik olduğu için şehri gezememiştim. Bu kez şehir bizi tuhaf yağmurlu bir hava ile karşıladı. Sonraki günlerse sıcaktan eridik tükendik. :)Aklıma ilk görülecek yer olarak Anıtkabir geldi. Mustafa Kemal hayatımın tüm döneminde bana ilham vermiştir. Askeri dehası ve büyük devlet adamlığı bir tarafa Cumhuriyet beyefendisi denildiğinde şüphesiz ilk akla gelen isimdir. Kendisine duyduğum minnet ve sevgiden dolayı benim için bu ziyaret özel bir anlam ifade ediyordu. Söz konusu Mustafa Kemal olunca sayfalarca yazı yazabilirim. Ama ön söz olarak iki kelam ettikten sonra biraz da gezimden bahsedeyim.

Araç ile gidiyorsanız giriş kapısının karşında park için uygun alanları görebilirsiniz. Her zamanki gibi yoğun bir kalabalık vardı. Beni asıl mutlu edense yabancı turistlerin ilgilerinin devam ettiğini görmem oldu. Bir diğer güzel kare ise Düğün fotoğrafları için Anıtkabiri seçen yeni çiftlerdi. Gerçekten güzel bir seçim yapmışlar diye aklımdan geçirdim. :)

Müzede sergilenen bazı eserlerin bulunduğu alanda fotoğraf çekmek yasaktı. Geri kalan bölümde ise flaş kapalı olarak fotoğraf çekmenize izin veriliyor. Bu yıl hatıra defteri yerini dijital ekranlara bırakmış. Dokunmatik ekranda yazmak güç olsa da mesajımızı ilettik. Son olarak çıkışa yakın alanda hediyelik eşya satan bir bölüm var. Her kişinin beğeneceği düşündüğüm farklı ürünleri orada görebilirsiniz.

Bu benim ilk seyahat yazım olacak. Bu yüzden eksiklikler olabilir. İlerleyen haftalarda fırsat bulursam Kapadokya’ya gitmeyi planlıyorum. Takipte kalın ;)

Not: –Haftanın her günü 09:00 – 16:00 arası ziyaret edebilirsiniz.

Resimleri kayıpsız olarak flickr adresimde bulabilirsiniz.
Ankara