Londra Havaalanı Ulaşım Rehberi

Dünyanın en yoğun hava trafiğine sahip şehirlerin olan Londra’da toplam 6 adet havaalanı var. Bu arada ben Londra seyahatimde Heathrow Havaalanı’nı üzerinden şehre ulaştım. Londra’nın 24 km batısında yer alan Heathrow şehrin ana havaalanıdır.  Heathrow Havaalanı’nda toplam 5 adet terminal bulunuyor ve Terminaller arası ücretsiz otobüsleri kullanabilirsiniz. Londra havaalanından şehir merkezine ulaşım seçenekleri bakımından çok fazla alternatife sahip bir metropol.

Heathrow Express

Londra Havaalanı Ulaşım Rehberi

Uçaktan indik şehir merkezine gitmek için birçok seçenek bulunuyor. Metro, Republic bus, tren ve taksiler herkes için bir seçenek mevcut. Heathrow Express ile şehir merkezine gitmenizi tavsiye ederim. Her gün 05.00-23.30 saatleri arasında her 15 dakikada bir seferler bulunmaktadır. Yolculuk 15-20 dakika sürüyor. Bilet ücretleri 25 Pound olarak cebinizi yakıyor.  Online bilet almak için tıklayın.

Metro

Londra Havaalanı Heathrow’dan şehir merkezine ulaşmanın en ekonomik ve kolay yolu metro diyebilirim. Metro ile şehir merkezine yolculuk 50 dakika arasında sürüyor.  Eğer Londra’da 2 günden fazla kalacaksanız 5£ karşılığında Oyster Card’ı almanızı öneririm.

National Express

Her yarım saatte bir seferi olan otobüsler yaklaşık 1 saat içinde şehir merkezine geliyor. Bilet ücretleri 10-15 Pound arasında değişiyor. Online bilet almak için tıklayın.

Otobüslerin kalkış noktaları, durak mesafeleri, trafik yoğunluğu gibi bilgileri her zaman tavsiye ettiğim Google Map Uygulamasından kontrol edebilirsiniz.

London Taxi

Londra Havaalanı Ulaşım Rehberi

Dünyaca ünlü Londra taksilerini kullanabilirsiniz. Diğer şehirdeki taksi fiyatlarından daha yüksek olması nedeniyle dikkatli olmakta fayda var. Hava alanından merkeze taksi ile 55 Pound tutuyor. Trafikten dolayı metre veya hızlı tren ulaşım daha hızlı diyebilirim. Londra Havaalanı Ulaşım Rehberi yazımda en pahalı seçenek Taksi.

VIP Transportation

Londra Havaalanı Ulaşım Rehberi yazımda en pahalı seçeneğe sıra geldi. Grup veya Aileniz ile gidiyorsanız Vip servisleri kullanabilirsiniz. Ücretleri Taksi fiyatlarına yakın ama önceden ödeme yapmanız gerekiyor. Bu yüzden herhangi bir aksaklıkta paranızın yanma ihtimali var. Yinede lüks bir ulaşım seçeneği ve indiğiniz an sizi karşılayacak birileri olmasını  istiyorsanız bu seçeneği kullanabilirsiniz.

Londra Otelleri ve En İyi Fiyat Garantisi

Booking.com