Erasmus Hibe Sözleşmesi ve Seyahat Sigortası

Sırada yapmamız gereken Hibe sözleşmesi. Erasmus Ofisine gidin ve okullar kapanmadan Hibe Sözleşmesi yapmak istediğinizi belirtin. İzin vermezler ise bu iş yaz tatiline kalıyor ve biraz zahmetli bir hal alıyor. Ben sözleşme yapmadığım için kargo yoluyla gönderdim. Biraz şans ve anlayışlı personeller sayesinde halletmiştim.

Hibe Sözleşmesi Örneği

Ayrıca üniversite kapanmadan Euro hesabı açtırmak için size belirtilen bankaya gidin. Benim üniversitem Ziraat Bankası ile çalıştığı için burs kartıma ek hesap açtırmıştım.

Bir diğer yapılması gereken ise Seyahat Sağlık Sigortasıdır. Sigorta yaptırırken güvenilir bir acente bulmak önemli. Zira Vize randevu işlemlerinde Sigorta yetersiz olduğunda evraklarınız geri dönüyor. Poliçesi içeriği hakkında kesinlikle araştırma yapın. Burada en önemli şart ‘’92 günde bir giriş-çıkış yapma’’ ibaresi konulmuş olan poliçelerdir. Konsolosluk tarafından kesinlikle kabul edilmiyor. Ben AXA Sigorta’dan Öğrenci Seyahat Sağlık Sigortası yaptırdım. Sigorta şirketlerine dikkat edin! Aynı sözleşme için 300-120TL arasında fiyat verenler oldu. Google konumunuza göre şirketlerin telefon bilgilerini ulaşabilir ve fiyat teklifi alabilirsiniz.

Vizem geçen hafta çıktı ve hiçbir sorun yaşamadım. Bu işlemleri yaptık ve artık Kabul mektubunun gelmesini bekliyoruz. Bu işlemleri ben Final haftası yapmıştım. Üniversiteniz farklı bir şehirde ise önceden bu işlemler hayat kurtarır. :) Kabul mektubu geldiğinde tüm evraklarınız hazır olacağı için direkt konsolosluğa gidebilirsiniz.