Disneyland Paris Gezi Rehberi

Disneyland Paris , Paris’in doğusunda Marne-la-Vallée kentinde bulunan Disneyland’in büyülü dünyası eğlence dolu zaman geçirmeniz için harika bir seçenek. Baştan söyleyelim Disneyland Paris için 1 tam gün ayırmanız gerekir. 1992 tarihinde açılmış olup Amerika dışında açılan ikinci Disney parkıdır. Disneyland Paris, iki bin hektarlık bir alana kurulmuş, iki park ve yedi otel yerleşkesinden meydana gelen büyülü bir dünya’ya kapılarını açıyor.

Paris Disneyland Park Bölümleri

Disneyland Park ve Walt Disney Studios Park olmak üzere 2 ana bölümden oluşur. Disneyland ve Walt Disney Studios parkın giriş biletlerini ayrı ayrı veya birlikte alabilirsiniz. Ana kapıdan geçtikten sonra Disneyland Park‘a girmek için sağa, Walt Disney Studios‘a gitmek içinse sola dönmeniz gerekiyor.

Disneyland Paris

Disneyland Paris

Disneyland Park

Disney dünyasının canlandırıldığı, Main Street USA, Frontierland, Fantasyland, Adventureland ve Discoveryland bölümlerinden oluşuyor. Her bölümde ismine uygun temalar işlenmiştir.

Main Street, USA

Bu bölümde hayali bir Amerikan kasabası konseptine sahiptir. Gece binlerce ışıkla aydınlatılan cadde harika bir görsele kavuşur. Hediyelik eşyalar mağazaları, pek çok ülke mutfağından lezzetler tadabileceğiniz mekanlar ve birçok seçenek bulabilirsiniz.

Frontierland

Bu bölümde Amerikan vahşi batısı teması işlenmiştir. Kızılderili Köyü Pocahontas, Disneyland Demiryolu, Vahşi Batı, Kovboylar ve Kızılderililer sizi bekliyor. Gemi ile Big Thunder Mountain çevresinde tura katılabilirsiniz.

Fantasyland

Fantasyland içerisinde çocukları heycanlandıracak Uyuyan Güzel’in Kalesi, Alice’in Gizemli Labirenti, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, Uçan Fil Dumbo gibi eğlenceler burada bulunuyor.

Adventureland

Adventureland en çok eğlenebileceğiniz ve macera’ya katılacağınız bölüm diyebilirim. Yer altı hapishaneleri, Robinson’un Kulübesi, Aladdin’in Sihirli Geçidi, Karayip Korsanları, Indiana Jones büyük küçük herkesin keyif alabileceği bir bölüm.

Discoveryland

Bilim kurgu temalı olan bu bölüm Space Mountain, Buzz Lightyear Laser Blast ve Uzay gemisiyle seyahat gibi yalnızca çocukların değil, uzay maceralarına meraklı büyüklerinde ilgisini çekiyor.

Booking.com

Disneyland Paris

Disneyland Paris

Walt Disney Studios

Front Lot

Girişte yer alan bu bölümde hareketli fotoğraf karelerinin hazırlandığı Disney Studio olarak bilinir. Başrol oyuncusu sizsiniz dilediğiniz gibi oynayabilirsiniz.

Production Courtyard

Film setleri, Stüdyo hayatı, Kostümlerin bulunduğu bu bölüm televizyon ve sinema dünyasına dair detayları görmenizi sağlıyor. The Twilight Zone Tower of Teror, Tower Hotel , Studio Tram Tour gibi bölümleri kesinlikle atlamayın.

Toon Studio

Özellikle çocuklar için tasarlanmış animasyon film kahramanlarından oluşan bir bölüm. Ratatouille: the Adventure, Kayıp Balık Nemo, Crush’s Coaster gibi bölümler küçüklerin iyi vakit geçirmesi için düşünülmüş.

Back Lot

Hızlı arabalar, motorsikletler, trenler ve özel efektler kısacası aksiyona hazır olun! Ateşler içerisinden geçen motosiklet ve arabaların muhteşem gösterileri aksiyon dolu 45 dakika geçirmenizi sağlıyor. Görsel show un yanında ses efektleri harika bir uyum diyebilirim.

Disneyland Paris

Disneyland Paris

Paris Disneyland Giriş Ücreti

Bilet ücretleri tarihe, promosyon dönemlerine ve diğer kriterlere bağlı olarak değişiyor. Disneyland Paris biletleri temelde iki park için ayrı ayrı satıldığı gibi her ikisini de satın alabilirsiniz.

1 Gün / 1 Park : 49€ , 1 Gün / 2 Park : 69€

Disneyland Paris giriş biletini Şanzelize caddesi’nde yer alan Disney Mağazası, Metro istasyonları, Tur şirketleri aracılığı ile alabilirsiniz. Ama internete özel promosyon fiyatları bulunuyor. Gideceğiniz tarih belli ise önceden online almanızı tavsiye ederim. Tüm diğer seçenekler ve online bilet satın almak için buraya tıklayın.

Disneyland Paris’in ziyaret saatleri parkı ziyaret edeceğiniz tarihlere göre değişiklik gösterebiliyor:

Disneyland Park: Eylül-Haziran 09.00-20.00, Temmuz-Ağustos 09.00-23.00

Stüdyolar: Eylül-Haziran 09.00-18.00, Temmuz-Ağustos 09.00-20.00

Booking.com