Booking Ne Zaman Açılacak

Türkiye faaliyetlerinin durdurulması hakkında çıkan mahkeme kararının ardından uzun bir süre geçti. Alınan kararın tamamen politik ve o zamanlarda yaşanan Hollanda – Türkiye krizleri ile siyasi baskı sonucu alındığına inanıyorum. Otel rezervasyonları yapmak için kullanılan ve kullanıcıya büyük avantajlar sağlayan Booking hakkında faaliyetlerin durdurulması hem işletmeler hemde kullanıcılar tarafından tepkiye neden olmuştu.

Türsab’ın açtığı dava sonucu Hollanda menşeli online rezervasyon sitesi Booking.com’un Türkiye’deki faaliyetlerine tedbiren durdurma kararı verilmişti. Otelciler bu durumdan rahatsız olurken, acenteler memnun kalmıştı. Lakin bir çok kullanıcı vpn ile Booking.com kullanmaya devam ediyor. Ama bir çok kişinin Vpn kullanmayı bilmediği veya kullanmak istemediği için şirketin faaliyetleri önemli ölçüde geriledi.

Son zamanlarda gelen haberler Booking.com’un Türkiye’deki faaliyetlerine tekrar başlayabileceğine işaret ediyor. Türsab Başkanı Firuz Barbaros Bağlıkaya, online otel rezervasyon platformu Booking.com yetkilileriyle iletişim halinde olduklarını belirtti. Görüşmelerin verimli geçtiğini söyleyen Bağlıkaya, “Booking.com’un yöneticileri Türkiye’de yer almayı arzu ediyor. Tabii bunun için yasal zorunlulukları yerine getirmeleri, sisteme dahil olmaları gerekiyor. Ve öyle görünüyor ki yakında soruna çözüm bulunacak, sisteme giriş için düğmeye basılacak” diye konuştu.

Seyahat acenteleriyle ilgili yasa çalışmalarının Ocak ayında tamamlandığını hatırlatan Firuz Barbaros Bağlıkaya, şu açıklamaları yaptı: “Düzenlemeye onayımız olmadan ilave edilen ‘otellerin transfer yapması’ hususunda itirazlarımız var. Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy’un o konuda ısrarı var. Biz taleplerimizi ilettik, meslek örgütü olarak itirazımızı dile getirdik. Otelcilerin seyahat acenteciliği faaliyeti yapmasını uygun bulmadığımızı beyan ettik. Çekincelerimizi paylaştık.” Bağlıkaya, yeni yasa çalışmasının bayramdan sonra Meclis’te gündeme gelmesini beklediklerini ifade etti.

Görülen o ki yeni Türsab Yönetimi, Türk acenteler çağa ayak uydurmak için rakipleri yasalarla engellemeyi değil, onlarla kendi sahalarında rekabet etme yolunu tercih etti. Konuyu yakından takip ediyorum umarım yakın zamanda doğru kararlar alınır. Hem işletmeler, hem kullanıcılar hemde turizm sektörü için verilecek en olumlu gelişmelerden biri olacaktır.

Booking En iyi fiyat garantisi verdiği gibi, Tüm indirimlere ek olarak sezon öncesi indirimler gibi sektörde açık ara en ucuz rezervasyon sitesi olduğunu kanıtlıyor. Bu yazımda sizde indirimli rezervasyon yapabilirsiniz. >>>>>>>>