Bitcoin Nasıl Alınır

Bitcoin nasıl alınır diye merak ediyorsanız, ufak çaplıda olsa bir yatırım yapmak istiyorsanız, bu yazımda size nasıl Bitcoin al-sat yaparak para kazanacağınızı anlatacağım.

Pek yakın zaman içerisinde dijital para birimi olan bitcoin’i duymayan kalmamıştır. Bu yazımda Bitcoin nedir? Teknolojisi nasıl işler gibi işin teknik kısımları atlayarak ekonomik kısmını ele alacağım. Yatırım amaçlı elinizdeki varlığınızı nasıl değerlendire bilirsiniz, kısa sürede paranızı nasıl katlayarak fayda maksimizasyonu sağlayabilirsiniz anlatmaya çalışacağım. 21. yüzyılda büyük miktarlarda yatırım kaynakları borsalar üzerinden gerçekleşmektedir. Girişimciliğin temelinde yatan özelliklerden biride risk alabilen, girişimin zamanlanması, planlanması ve uygulanması faktörlerini doğru yönetmekten geçer. Konumuzdan uzaklaşmamak adına yazımı hangi kitle için yazdığımı kısaca tanımlamış oldum ve işe koyulalım.

Bana göre bu işte 2 tür yatırımcı türü var.

  • Bitcoin aldım ve uzun vadeli olarak değerlenmesini bekledim, istediğim seviyeye geldiğinde nakit’e çevirenler. ‘’Örnek olarak 2017 Ocak ayında 1 Btc’lık 1000$ karşılığında alım yapan bir yatırımcı 2017 Aralık ayınca 20.000$ yanı 19.000$ kâr sağlamış oldu. ‘’
  • Bitcoin alarak elimdeki Btc’yi borsaya transfer ettim, al-sat yaparak kısa dönemde çok hızlı bir kazanç elde ettim. ‘’Örnek 2017 Aralık ayınca 1 hafta Tron(Trx) ile %800 büyüme yakalayan yatırımım vardı.

Bence iki tür yatırımcı arasındaki fark 2. yatırımcı biraz daha profesyonel ve risk almayı seven, tabii ki karşılığını da misli ile alandır.

Bitcoin nasıl alınır?

Bitcoin satın almak için Türkiye’de yer alan borsaları kullanabilirsiniz. Fiyatlara ve diğer özelliklerine göre tercih edebileceğiniz  Paribu, BTCTurk ve Koineks olarak başlıca sitelerden alım yapabilirsiniz.

-Paribu üzerinden btc almak çok kolay ve basit bir işlem. Siteye üye oluyoruz ve güvenlik adımlarını tamamlıyoruz.

Daha sonra yatırım yapacağımız tutar kadar bildirim emri gönderiyoruz. Sistem ödeme emri oluşturduğumuzda sitenin banka bilgilerini verecektir. Paribu şuan ingbank  ile çalışıyor, site hesabına eft yapıyoruz ve sitenin onayını bekliyoruz.

Daha sonra yukarda gördüğünüz market kısmına geliyoruz. Sol köşedeki ‘’Btc Al’’ bölümün’de (Toplam TL)  miktarını giriyoruz. Sistem o anki orana göre işlem yapacaktır. Btc almak bu kadar basit. Bir sonraki yazımda Binance kullanımını anlattım buradan ulaşabilirsiniz.