Binance kullanımı: Bitcoin ve Altcoin Al-Sat Nasıl Yaparim

Bitcoin Nasıl Alınır? daha önce anlatmıştım. Bu yazımda aldığımız Bitcoin ile nasıl Altcoin alırız? Binance Borsasına üyelik, Bitcoin ve Altcoin Al-Sat işine nasıl gireriz yine teknik bilgileri atlayarak işin ekonomik kısmını en basit şekilde anlatmaya çalışacağım. Elimizde btc olduğunu varsayarak bundan sonraki aşamalarını anlatmaya başlıyorum. 

ilk olarak al-sat yapacağımız bir çok borsa bulunmakta Binance, Bitfinex, OKEx. Ben Binance kullanıyorum ve size de tavsiye ederim. Buradan üye olabilirsiniz; https://www.binance.com

Siteye üye olmak için mail adresimiz ve daha sonra güvenlik için Google 2 Adımlı Doğrulama’yı aktif hale getirmemiz yeterli.

Üye olduk artık sahip olduğumuz btc’yi siteye transfer edebiliriz. Bunun için transfer edeceğiniz coin cüzdan bölümüne geliyoruz. Funds/Balances/Deposit Ben Btc transfer edeceğim hepsi ayni mantık ile çalışıyor.

Sıra geldi Btc transferine, önceki yazımda nasıl Btc alabileceğimizi Paribu sitesi üzerinden anlatmıştım . Elimizdeki btc’yi transfer etmek için paribu sitesine gidiyoruz. BTC işlemleri sayfasında Bitcoin Çekme bölümü var. Buraya yukarıdaki btc cüzdanımızı yazıyoruz. Bu kod size özel oluşturulmuş ve benzeri başka birine ait olamaz.

Altcoin Al-Sat

Bütün adımları başarıyla tamamladınız ve aktardığınız Bitcoin’le altcoin almak istiyorsunuz. Btc transfer süresi yoğunluğa göre değişiyor, ortalama 10-30 dk içerisinde paranız Binance borsasına yüklenecektir. Transfer tamamlandığında Ripple(xrp) altcoini almak istiyoruz diyelim.

 • Price: Alacak olduğunuz altcoinin Btc cinsinden değeri.
 • Amount: Almak istediğiniz miktar
 • %25, %50, %75, %100 yazan butonlar ile bakiyenin % kaçını kullanmak istediğinizi
 • Total: Bu kısımda işleminiz için toplamda ne kadar Btc ödemeniz gerektiği belirtir.
 • Sell bölümü için ayni işlemleri Satış  emri yaparken kullanıyoruz.
 • Teklif vermeden direk olarak market fiyatından almak istiyorsak Market bölümüne geliyoruz. Miktarı giriyoruz ve otomatik olarak pazar fiyatından beklemeden Al-Sat işlemi yapılıyor.

https://coinmarketcap.com adresi tüm coinlerin analizi ve sosyal media haberlerini takip edeceğiniz olmazsa olmaz bir sitedir.

Tabii ki işin teknik analizleri gibi profesyonel tecrübe gerektiren bölümler var. Ben daha  anlaşılır olması için basit anlattım. Daha profesyonel sorularınız ve yatırım analizi için iletişime geçebilirsiniz.

Btc Destek: 1BkkS2NzGURxxn5Y91wnEgPd81QoC3PnD8

ETH Destek: 0xef0916f60f361a74fc8045f584b028e8bf2c9bf5

2019-04-20T11:10:56+03:00By |Tags: , , , |

2 Comments

 1. Can 26 Ocak 2019 at 19:26 - Reply

  Merhaba Oğuz bey Bir şey sormak istiyorum?,Binance 42 USD değerinde BTC yatirdim,al sat yapmaya çalışıyorum Eth/Bct al sat yapıyorum örnek olarak,3250 den aldığımi 3300 dan satıyorum.
  1)doğru mu yapıyorum?
  2 )40 USD ye düştü param
  3 Birde BNB dönüştürür diyor sizden ricam müsaitseniz telefon la gorusebilirmiyiz?05346910203

  • Oğuz Akkuş 27 Ocak 2019 at 00:23 - Reply

   Merhaba Can Bey,
   İşlem komisyon oranlarına dikkat edin. Bnb kullanın komisyon oranları daha düşük. aliş fiyati x 0,00075 = satiş fiyatı yüksek olmalı.
   Telefon numaranıza ulaştım ve sorularınızı cevapladım.

Leave A Comment