1- Roma

İtalya‘nın başkenti Roma, Antik dönemden bu yana 3.000 yıllık görkemli tarihiyle, yalnızca Avrupa’nın değil dünyanın da merkezi olmuş şehirlerden biri. Eşsiz açıkhava müzesi atmosferiyle 3000 yıllık Batı medeniyetinin halen yaşayan bir parçası olarak keşfetmesi oldukça zevkli özel bir şehir.

Roma hakkında kısaca söyleyeceklerim bu kadar. Daha fazlasını ve en popüler mekanları “Roma Gezilecek Yerler“ başlıklı yazılarımda bulabilirsiniz.

Avrupa'daki En Güzel 10 Şehir

2- Paris

Avrupa’daki En Güzel 10 Şehir listemizin ikinci sırasında Aşıklar şehri olarak bilinen Paris yer alıyor. Seine Nehri’nin ortasında düz bir havzaya kurulmuş kent 40.000 yıllık bir geçmişe sahiptir. Fransa turizminin kalbini oluşturan Paris, yılda 18 milyon turisti ağırlayarak dünyanın en çok turist çeken şehri arasında yer alıyor.

Paris hakkında kısaca söyleyeceklerim bu kadar. Daha fazlasını ve en popüler mekanları “Paris Gezilecek Yerler“ başlıklı yazılarımda bulabilirsiniz.

paris

3- Londra

Çağdaşlığın simgesi Londra, müthiş bir görkem, kültür, zenginlik ve beyin biriktirmiş. Yeninin ve eskinin, geçmişin ve geleceğin güzel bir sentezi çıkmış ortaya. Şehri boydan boya kat eden Thames Nehri kıyısına 2000 yıl önce Romalılar tarafından ‘Londinium’ adı verilerek kurulmuş. Her daim popülerliğini koruyan Londra, bugün dünyanın en önemli iş ve finans merkezlerinde biri olarak dünyanın merkezi olarak adlandırılıyor.

Londra hakkında kısaca söyleyeceklerim bu kadar. Daha fazlasını ve en popüler mekanları “Londra Gezilecek Yerler“ başlıklı yazılarımda bulabilirsiniz.

Avrupa'daki En Güzel 10 Şehir

4- Berlin

Avrupa’nın sanat ve kültür merkezi olarak anılan Berlin’i mutlaka gidip görmek ve o bohem havasını solumak isteyeceksiniz. Almanya’nın başkenti Berlin gece hayatı, müzeler adası, Berlin Duvarı, müzeleri, kiliseleri, sanat galerileri ve alışveriş merkezleriyle tüm dünyadan turist ve gezginleri kendine çeken ilginç, büyük ve eğlenceli bir şehir.

Berlin hakkında kısaca söyleyeceklerim bu kadar. Daha fazlasını ve en popüler mekanları “Berlin Gezilecek Yerler“ başlıklı yazılarımda bulabilirsiniz.

berlin Booking.com

Avrupa’daki En Güzel 10 Şehir

5- Amsterdam

Amsterdam gezilecek yerler konusunda ziyaretçilerine üç yüze yakın müze, birbirinden güzel meydanlar ve kanallar ile yetişkinlere yönelik eğlenceler sunuyor. Sunduğu özgür atmosfer, güvenli sokakları, nefis kafeleri, eğlenceli gece hayatı ve etkileyici müzeleriyle turistlerin gözde noktası.

Amsterdam hakkında kısaca söyleyeceklerim bu kadar. Daha fazlasını ve en popüler mekanları “Amsterdam Gezilecek Yerler“ başlıklı yazılarımda bulabilirsiniz.

Avrupa'daki En Güzel 10 Şehir

6- Barselona

Katalonya demek aslında biraz da İspanya’dan bağımsız bir dünya demek. Bu Dünya’nın kalbi ise kuşkusuz Barselona. Barselona deyince aklımızda birçok şey canlanmasına karşın bunlardan en popüler olanları şüphesiz ki Antonio Gaudi, Barcelonata Plajı, futbol ve eğlence hayatı.

Barselona hakkında kısaca söyleyeceklerim bu kadar. Daha fazlasını ve en popüler mekanları “Barselona Gezilecek Yerler“ başlıklı yazılarımda bulabilirsiniz.

Avrupa'daki En Güzel 10 Şehir

7- Krakow

Orta Avrupa’nın tarihi ve turistik açıdan en önemli ülkelerinden biri olan Polonya, sahip olduğu tarihi ve müzeleriyle oldukça zengin bir kültüre sahiptir. Doğası, geleneksel mimarisi, kare meydanları, dağ kasabaları, deniz kasabaları, tarihi dokusu, klasik müziğe olan etkisi, tarihe yön veren savaşlara tanık etmesi gibi pek çok özellikleri ile Krakow listemizde yerini alıyor.

Krakow hakkında kısaca söyleyeceklerim bu kadar. Daha fazlasını ve en popüler mekanları “Krakow Gezilecek Yerler“ başlıklı yazılarımda bulabilirsiniz.

Avrupa'daki En Güzel 10 Şehir

8- Porto

Portekiz’in kuzeyindeki ikinci büyük şehri Porto denince akla ilk önce Porto şarabı, leziz yerel yemekler, kendine özgü çekiciliği ve köklü tarihi geliyor.  Taze deniz ürünlerini, uygun fiyatlara bulabileceğiniz bir şehir Porto. Her yeri tarih kokan bu şehrin birbirinden güzel, gezmeye ve görülmeye değer bir çok noktaya sahip.

Porto hakkında kısaca söyleyeceklerim bu kadar. Daha fazlasını ve en popüler mekanları “Porto Gezilecek Yerler“ başlıklı yazılarımda bulabilirsiniz.

Avrupa'daki En Güzel 10 Şehir

9- Brüksel

NATO’nun ana karargahına ve Avrupa Birliği’nin bazı kilit kurumlarına ev sahipliği yapması nedeniyle hareketli bir politik hayat sahip. Bununla birlikte mimari yönden dikkat çekici izler taşır. Brüksel’de Belçika yaşamı için restoran ve kafe kültürünü gözlemleyebileceğiniz birçok mekan bulunuyor. Müze ve sanat galerilerinin yanı sıra eski mimarinin bazı harika kalıntıları hala bu şehirde korunmaktadır.

Brüksel hakkında kısaca söyleyeceklerim bu kadar. Daha fazlasını ve en popüler mekanları “Brüksel Gezilecek Yerler“ başlıklı yazılarımda bulabilirsiniz.

brüksel

10- Stokholm

Avrupa’daki En Güzel 10 Şehir listemizin finalini Stokholm ile yapıyoruz. İskandinavya kültürünün ve ekonomisinin gelişimine önderlik eden İsveç‘in başkentindeki görülmeye değer turistik noktaları ile öne çıkıyor. Sanat galerilerinde çağdaş akımın en önemli temsilcilerine ait çalışmaları inceleyebilir, huzur yeşil alanlarda rahatsız edilmeden dinlenme fırsatı bulabilirsiniz.

Stokholm hakkında kısaca söyleyeceklerim bu kadar. Daha fazlasını ve en popüler mekanları “Stokholm Gezilecek Yerler“ başlıklı yazılarımda bulabilirsiniz.

Avrupa'daki En Güzel 10 Şehir Booking.com